sobota, 25 października 2014

Psie podróże: "Frajda"

W I części cyklu psie podróże opowiem Wam o Frajdzie

Szkoła Aktywnego Wypoczynku "Frajda" znajduje się w Czarnocinie, małej wsi nad Zalewem Szczecińskim. W sezonie odbywają się tam kolonie (lipiec-sierpień) więc tych miesięcy nie polecam, żeby spędzać tam czas z psem. Jednak poza sezonem jest to mały raj dla psiarzy :) Więcej o samym ośrodku można poczytać na jego stronie internetowej.
W ośrodku jest możliwość jazdy konnej na hucułkach, co oczywiście gorąco polecam. Można wynająć zwykły pokój lub rozbić się z namiotem. Jest możliwość przygotowywania własnych posiłków, ja polecam wyprawę na rybę do Stepnicy.Ok. 100 m od ośrodka znajduje się plaża. Jednak dla psów polecam tak zwaną "dziką plażę", która znajduje się nieco dalej od tej publicznej. Jest piaszczysta, dość szeroka. Wchodząc do wody, możemy iść kilkaset metrów w głąb Zalewu i będzie nam ona sięgała do pasa. Czego chcieć więcej dla psich wodołazów ?:)  Dla miłośników sportów wodnych, na publicznej plaży znajduje się szkółka windsurfingowa.


Niedaleko ośrodka znajduje się Park Natury Zalewu Szczecińskiego. Można tam spotkać dziko żyjące koniki polskie oraz szkockie krowy. Jest to również ostoja dla ptaków m.in. orła bielika. Nie powinno być problemów z wejściem z psem jednak trzeba uważać, ponieważ krowy i koniki chodzą sobie po całym terenie jak chcą i gdzie chcą i to my jesteśmy tam gośćmi.

 

Wokół Czarnocina jest krajobraz dość nietypowy dla osób przyzwyczajonych do lasów i pól rolnych. Dominują tam łąki, wydmy i zagajniki. Jest mnóstwo zwierzyny wiec psy myśliwskie powinny być dobrze pilnowane. Przy odrobinie szczęścia można natknąć się na stadko dorodnych jeleni. Dodam,że ze Stepnicy do Czarnocina jest tylko jedna droga, która nie jest zbyt ruchliwa. Jest to dodatkowy atut, gwarantujący ciszę i bezpieczeństwo.


Jadąc do Czarnocina na pewno przejedziemy przez Stepnicę. Warto odwiedzić to miasteczko, gdy znudzi nam się spacerowanie po łąkach i plażowanie. Znajduje się tam bardzo ładne molo, są restauracje, można zjeść pyszną rybkę. Są też sklepy ;)

Dla osób chcących zobaczyć morze ale niekoniecznie lubiących całotygodniowe wylegiwanie się w towarzystwie kilku tysięcy osób, polecam jednodniowy wypad do Międzyzdrojów albo Dziwnowa. Z Czarnocina to ponad godzina jazdy samochodem.

Wszystkie psiaki są mile widziane, miejsce idealne dla osób ceniących sobie ciszę, spokój i kontakt z naturą :)


Zdjęcia są własnością moją oraz www.frajda.com.pl
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz