piątek, 29 maja 2015

Seminarium fotograficzne z Tomaszem MońkoW połowie maja wybraliśmy się do Annówki na seminarium fotograficzne prowadzone przez Tomasza Mońko. Od dawna wybierałam się na jakieś warsztaty foto, gdy trafiła się okazja, nie zastanawiałam się ani chwili :)

Fotografią półprofesjonalną zajmuję się gdzieś od 4 lat, współpracując ze Stowarzyszeniem TFP-Art oraz pracując na co dzień jako fotograf produktowy w dużym i znanym sklepie internetowym, jako fotograf na zawodach jeździeckich itp.. Także nie łatwo mnie zaskoczyć, moje wymagania wobec prowadzących też są dość wysokie. Moim słabym punktem na pewno jest obróbka i jadąc na semi miałam nadzieję nauczyć się czegoś nowego w tym temacie.

Ekipa okazała się być super, jednak o dość różnym stopniu zaawansowania. Pierwsze zajęcia to było omówienie totalnych podstaw i wtedy miałam pierwszy moment obaw, czy na pewno czegoś się tutaj nauczę. Jednak Tomek rozwiał moje wątpliwości po paru godzinach, okazało się, że jednak nie znam wszystkich funkcji swojego aparatu :) Parę prostych trików i nagle zmniejszył się odsetek zdjęć „do odrzutu”. Podczas pierwszego wyjścia w plener, pogoda była prawie idealna, do tego piękne psy i zdjęcia nie mogły nie wyjść. Po obiedzie omówienie zdjęć, widać było efekty wskazówek Tomka, każdy miał sporo fajnych kadrów. Później podstawy fotografii sportowej i od razu praktyka czyli mały pokaz frisbee w wykonaniu Tomka i Marty :) nawet ja z Zayrą się załapałam na zdjęcia, porobiłyśmy tunel i palisadę.
Kolejnego dnia była okazja do wykazania się czyli Annówka Cup i jeszcze omówienie i obróbka zdjęć.
Podczas omawiania zdjęć Tomek pokazywał też pracę w Photoshopie. Dla mnie to chleb powszedni, ale myślę, że osoby, które pierwszy raz widziały ten program, mogły trochę nie nadążać.

Wniosek po semi: Konie są dużo łatwiejszym obiektem do fotografowania, trzeba poćwiczyć zdjęcia sportowe no i czeka mnie jeszcze długa droga, żeby znaleźć swój styl obróbki. Jednak rady Tomka były bezcenne i otworzyły mi umysł na lepsze zdjęcia :)

Do Annówki pojechaliśmy z młodą, z założenia miałam z nią przepracowywać problem z klatką (nie wchodzenie do niej w obcych miejscach), po czym okazało się, że problem się nie pojawił...i jak tu pracować nad czymś czego nie ma?  Generalnie pięknie wchodziła do klatki, spała w niej, zostawała bez protestów, no idealny pies.
Dodatkowo chciałam poćwiczyć agilitki i nawet trochę się to udało. Młoda pięknie wchodziła na kładkę, huśtawkę, a palisada okazała się być drugą najfajniejszą przeszkodą (po tunelu). Jeszcze musimy miękki tunel wypróbować, ale podejrzewam, że będzie hitem (im trudniejsze tym fajniejsze). Zaczęliśmy też przygodę z dyskami i na razie mają status super zabawki. Podczas zawodów wzięłam ją ze sobą, jako okazję na socjal. A ona postanowiła pokazać swój wredny suczy charakter i najpierw zabierała wszystkim psom zabawki, potem jak ktoś się szarpał z borderem to po prostu podbiegła, pogoniła go, złapała za szarpak i sama zaczęła się bawić. Poza tym próbowała zrobić krzywdę szczeniaczkowi, tak się chciała z nim pobawić. Ahh...okazało się też,że podczas gonitwy zaczęła szczekać na jakiegoś psa (nigdy tego nie robi), chyba była zdziwiona, że ktoś może być od niej szybszy.
W salonie wzięła przykład z borderów i nawet przysypiała jak wszyscy siedzieli, albo chodziła od jednej osoby do drugiej i sprawdzała, kto ją pomizia. Lub po prostu bezczelnie pakowała się na kolana ;)
Jednak przez cały wyjazd była naprawdę super grzeczna i pozytywnie mnie tym zaskoczyła. Z niecierpliwością czekam na kolejny wyjazd do psiego raju, którym jest Annówka :)))

Zostawiam Was z kilkoma zdjęciami, więcej możecie zobaczyć na naszym facebooku ;)
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz