wtorek, 14 lipca 2015

Życie bez nieproszonych gości, czyli odstraszamy insekty

Kleszcze. Słowo wywołujące wiele negatywnych emocji oraz ból głowy u właścicieli psowatych i kotowatych. W internecie roi się od preparatów, obroży, kropelek, porad, artykułów.


Spacer po lesie, łące, parku, a nawet miejskim trawniku może się okazać dla naszych czworonogów niebezpieczny. A wszystko przez kleszcze i pchły. Są bardzo groźne. Kleszcze mogą wywoływać wiele chorób. Zarówno u zwierząt, jak i ludzi. Dlatego każdy właściciel psa musi zrobić wszystko, aby uchronić swojego pupila (a przy okazji i siebie) przed kleszczami i pchłami.

My polecamy Prac-tic. Jest wygodny w użyciu. Aplikuje się go pipetą bezpośrednio na skórę. Gdy preparat całkowicie wyschnie, bez obaw o zatrucie, z czworonogiem mogą się bawić dzieci. Prac-tic nie uczula, można go zastosować nawet u najwrażliwszych psów. Substancją aktywną jest tutaj pyripol, przełomowy związek, wynaleziony specjalnie, aby uzyskać  maksymalną skuteczność w zwalczaniu niebezpiecznych pcheł i kleszczy.
Link do artykułu o chorobach wywoływanych przez pchły:
http://www.psy.pl/uwaga-kleszcze/art5,pies-bez-pchel-prewencja-matka-sukcesu.html

Dla psów, które często przebywają w warunkach "kleszczowych" warto stosować kilka metod prewencji na raz. Myślę oczywiście o łączenie obroży antykleszczowej z kropelkami. W naszym przypadku przed każdym wyjściem w pole (bardzo bardzo dużo kleszczy) dodatkowo używamy sprayu. Odkąd stosujemy te kombinacje nie mieliśmy ani jednego kleszcza ;)

3 komentarze:

 1. Trzeba faktycznie próbować coraz to nowszych rzeczy bo o tym preparacie jeszcze nie słyszałam. Dotychczas wszystkie stosowane przez nas (polecane przez innych) niestety nie sprawdzają się jak należy :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Preparat mało znany, a jest na rynku od kilku lat. Jeśli inne słabo się sprawdzają, warto wypróbować.

   Usuń
 2. Pomimo pryskania, ampułek czy obroży nic nie zastąpi dokładnego sprawdzania psa po każdym spacerze, zwłaszcza tym w krzaczorach!

  OdpowiedzUsuń