niedziela, 21 lutego 2016

Nadrabiamy zaległości cz.2: Wydarzenia + agility

Dzisiaj post wydarzeniowo-agilitkowy. Działo się u nas całkiem sporo ;) Seminaria, pierwsze zawody, sukcesy i porażki. Ale każde wydarzenie motywujące do dalszej pracy i weryfikujące to co zrobiliśmy dotychczas.
11.07 Seminarium z Marią Pajzderską 
Seminaria z Marią zawsze są dla mnie motywacją do dalszej pracy, weryfikują nasze postępy, Zayra całkiem nieźle sobie radziła, pobijała swoje rekordy długości torków :)


19.09 Top Speed Dog w Stargardzie Szczecińskim
Hmm...bardzo fajne zawody, ostatecznie Zayra wybiegała sobie 4. miejsce w kategorii medium. Bardzo ładnie pracowała, nie uciekała, niczego się nie bała. Jestem bardzo zadowolona, na pewno jeszcze tam pojedziemy. Żałuję tylko trochę, ze nie zapisałyśmy się na Rally-O, następnym razem! 
Obok był rozstawiony torek agility od Szczecin Agility Team. Świetna okazja, żeby popracować w obcym miejscu, Zay świetnie się spisała i zrobiła wrażenie na widowni :)

Zdjęcie od Szczecin Agility Team

28.08 i 6.10 Agility i frisbee z Paulą Gumińską
Uwielbiam Paulę! To kwintesencja całego semi :) Paula ma dużo świetnych pomysłów na Zayrę, większość z nich regularnie stosujemy. Dała mi nadzieję na to, że Zay będzie kiedyś wracać z zabawkami. jeszcze dużo pracy przed nami, ale już widać ogromne postępy! Ja osobiście podszkoliłam się w rzucaniu dysków, pomyślałby kto, że to takie trudne :)
Niestety nie mamy filmu, który nadawałby się do publikacji, na większości nic nie widać.

05.12 Trening agility - film
Film z treningu w nowym miejscu, z nowym trenerem. Jestem bardzo zadowolona, każdy trening to postępy, nowa wiedza, nowe zmiany, nowe kombinacje. Zayra świetnie sobie radzi, lepiej niż ja na pewno ;)

06.12 Extremalne Mikołajkowe zawody treningowe we Wrocławiu
Nasze pierwsze zawody. Jadąc do Wrocławia miałam pełno obaw, bałam się, że Zay będzie zwiewać, że nie będzie chciała pracować itd. Ostatecznie zbierałam szczękę z podłogi, Zay była niesamowita! Szybka, współpracująca, skupiona. Co prawda na 3 biegi mieliśmy 2 disy, ale wywalczyłyśmy 2 miesjce w Jumping Minus 0 :) Uważam, że te zawody to naprawdę spory sukces, dały mi motywację do dalszej pracy.


20.12 Annówka Cup
Trochę szalony pomysł, torki ustawiane przez Monikę Rylską. Zdecydowanie jeszcze nie jest to nasz poziom. Torki długie, wymagające zmian, których nigdy nie robiliśmy, dla mnie bardzo trudne. Do tego ja pojechałam chora, hala to dla Zayry wyjątkowo duże rozproszenie. W efekcie 3 disy, ale z biegu, który jest na filmiku jestem naprawdę zadowolona, właściwie tylko przez mój błąd mieliśmy disa.
2 komentarze:

  1. Fajnie jakby z bloga dało się cokolwiek dowiedzieć o rasie, o tym jak wygląda szkolenie psa tej rasy, jakie są z nim problemy, czy ma silny instynky itp. Na razie blog jest marny.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Na blogu było już wiele o rasie, Zayrze, problemach i instynktach :) Wystarczy poszukać. W razie konkretnych pytań zapraszam na maila albo facebook, chętnie odpowiem na wszystkie pytania :)

      Usuń